2225Y1K20102FCT
Mfr.Part #
2225Y1K20102FCT
Description
CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1000pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K20102FCT
Knowles Syfer 2225Y1K20102FCT
FlexiCap™ 1000pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20102FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y1K20102FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm