2225Y1K00821GCR
Mfr.Part #
2225Y1K00821GCR
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
820pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K00821GCR
Knowles Syfer 2225Y1K00821GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 820pF