2225Y1K00820KFR
Mfr.Part #
2225Y1K00820KFR
Description
CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
82pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00820KFR
Knowles Syfer 2225Y1K00820KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 82pF