2225Y1K00820KCT
Mfr.Part #
2225Y1K00820KCT
Description
CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K00820KCT
Knowles Syfer 2225Y1K00820KCT
FlexiCap™ 82pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00820KCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y1K00820KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm