2225Y1K00562JFT
Mfr.Part #
2225Y1K00562JFT
Description
CAP CER 5600PF 1KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
5600pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2225Y1K00562JFT
Knowles Syfer 2225Y1K00562JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 5600pF