2225Y1K00562JDT
Mfr.Part #
2225Y1K00562JDT
Description
CAP CER 5600PF 1KV X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K00562JDT
Knowles Syfer 2225Y1K00562JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 5600pF