2225Y1K00561KFT
Mfr.Part #
2225Y1K00561KFT
Description
CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K00561KFT
Knowles Syfer 2225Y1K00561KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 560pF