2225Y1K00561KDR
Mfr.Part #
2225Y1K00561KDR
Description
CAP CER 560PF 1KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K00561KDR
Knowles Syfer 2225Y1K00561KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 560pF