2225Y1K00472JFT
Mfr.Part #
2225Y1K00472JFT
Description
CAP CER 4700PF 1KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K00472JFT
Knowles Syfer 2225Y1K00472JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 4700pF