2225Y1K00472GFR
Mfr.Part #
2225Y1K00472GFR
Description
CAP CER 4700PF 1KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
4700pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K00472GFR
Knowles Syfer 2225Y1K00472GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 4700pF