2225Y1K00471MXR
Mfr.Part #
2225Y1K00471MXR
Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 2225
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00471MXR
Knowles Syfer 2225Y1K00471MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 470pF