2225Y1K00471KCR
Mfr.Part #
2225Y1K00471KCR
Description
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y1K00471KCR
Knowles Syfer 2225Y1K00471KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 470pF