2225Y1K00471FFR
Mfr.Part #
2225Y1K00471FFR
Description
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y1K00471FFR
Knowles Syfer 2225Y1K00471FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 470pF