2225Y1K00392JFR
Mfr.Part #
2225Y1K00392JFR
Description
CAP CER 3900PF 1KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2225Y1K00392JFR
Knowles Syfer 2225Y1K00392JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 3900pF