2225Y1K00392FFR
Mfr.Part #
2225Y1K00392FFR
Description
CAP CER 3900PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2225Y1K00392FFR
Knowles Syfer 2225Y1K00392FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3900pF