2225Y1K00391FCT
Mfr.Part #
2225Y1K00391FCT
Description
CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
390pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Datasheets
2225Y1K00391FCT
Knowles Syfer 2225Y1K00391FCT
FlexiCap™ 390pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00391FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1K00391FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm