2225Y1K00332JDT
Mfr.Part #
2225Y1K00332JDT
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1K00332JDT
Knowles Syfer 2225Y1K00332JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 3300pF