2225Y1K00331GFT
Mfr.Part #
2225Y1K00331GFT
Description
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1K00331GFT
Knowles Syfer 2225Y1K00331GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 330pF