2225Y1K00330FCR
Mfr.Part #
2225Y1K00330FCR
Description
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1K00330FCR
Knowles Syfer 2225Y1K00330FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 33pF