2225Y1K00272GCR
Mfr.Part #
2225Y1K00272GCR
Description
CAP CER 2700PF 1KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1K00272GCR
Knowles Syfer 2225Y1K00272GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 2700pF