2225Y1K00271KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K00271KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y1K00271KCT
Knowles Syfer 2225Y1K00271KCT
FlexiCap™ 270pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00271KCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y1K00271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm