2225Y1K00271GFT
Mfr.Part #
2225Y1K00271GFT
Description
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Soft Termination
Published :
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y1K00271GFT
Knowles Syfer 2225Y1K00271GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 270pF