2225Y1K00223JDR
Mfr.Part #
2225Y1K00223JDR
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y1K00223JDR
Knowles Syfer 2225Y1K00223JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.022muF