2225Y1K00222MDT
Mfr.Part #
2225Y1K00222MDT
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K00222MDT
Knowles Syfer 2225Y1K00222MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2200pF