2225Y1K00222JXT
Mfr.Part #
2225Y1K00222JXT
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00222JXT
Knowles Syfer 2225Y1K00222JXT
FlexiCap™ 2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00222JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1K00222JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm