2225Y1K00220KCR
Mfr.Part #
2225Y1K00220KCR
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1K00220KCR
Knowles Syfer 2225Y1K00220KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 22pF