2225Y1K00182GCR
Mfr.Part #
2225Y1K00182GCR
Description
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00182GCR
Knowles Syfer 2225Y1K00182GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF