2225Y1K00181GFT
Mfr.Part #
2225Y1K00181GFT
Description
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00181GFT
Knowles Syfer 2225Y1K00181GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 180pF