2225Y1K00181FFT
Mfr.Part #
2225Y1K00181FFT
Description
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K00181FFT
Knowles Syfer 2225Y1K00181FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 180pF