2225Y1K00180KFR
Mfr.Part #
2225Y1K00180KFR
Description
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
18pF
Datasheets
2225Y1K00180KFR
Knowles Syfer 2225Y1K00180KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 18pF