2225Y1K00180FFR
Mfr.Part #
2225Y1K00180FFR
Description
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
2225Y1K00180FFR
Knowles Syfer 2225Y1K00180FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 18pF