2225Y1K00152KXT
Mfr.Part #
2225Y1K00152KXT
Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K00152KXT
Knowles Syfer 2225Y1K00152KXT
FlexiCap™ 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00152KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1K00152KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm