2225Y1K00121JCR
Mfr.Part #
2225Y1K00121JCR
Description
CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00121JCR
Knowles Syfer 2225Y1K00121JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 120pF