2225Y1K00120KCT
Mfr.Part #
2225Y1K00120KCT
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1K00120KCT
Knowles Syfer 2225Y1K00120KCT
FlexiCap™ 12pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00120KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1K00120KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm