2225Y1K00103KXT
Mfr.Part #
2225Y1K00103KXT
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2225
Capacitance :
10000pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00103KXT
Knowles Syfer 2225Y1K00103KXT
FlexiCap™ 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00103KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225Y1K00103KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm