2225Y1K00103KCT
Mfr.Part #
2225Y1K00103KCT
Description
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
10000pF
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1000V 1kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y1K00103KCT
Knowles Syfer 2225Y1K00103KCT
FlexiCap™ 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00103KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y1K00103KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm