2225Y1K00103JXT
Mfr.Part #
2225Y1K00103JXT
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y1K00103JXT
Knowles Syfer 2225Y1K00103JXT
FlexiCap™ 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00103JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1K00103JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm