2225Y1K00103GCT
Mfr.Part #
2225Y1K00103GCT
Description
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
10000pF
Series :
FlexiCap™
Published :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K00103GCT
Knowles Syfer 2225Y1K00103GCT
FlexiCap™ 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00103GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1K00103GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm