2225Y1K00103FFR
Mfr.Part #
2225Y1K00103FFR
Description
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10000pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1K00103FFR
Knowles Syfer 2225Y1K00103FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF