2225Y1K00102FFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K00102FFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1000pF
Feature :
Soft Termination
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K00102FFR
Knowles Syfer 2225Y1K00102FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF