2225Y1K00101GCT
Mfr.Part #
2225Y1K00101GCT
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Capacitance :
100pF
Datasheets
2225Y1K00101GCT
Knowles Syfer 2225Y1K00101GCT
FlexiCap™ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K00101GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1K00101GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm