2225Y1000821FCR
Mfr.Part #
2225Y1000821FCR
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000821FCR
Knowles Syfer 2225Y1000821FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 820pF