2225Y1000683GFT
Mfr.Part #
2225Y1000683GFT
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000683GFT
Knowles Syfer 2225Y1000683GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.068muF