2225Y1000683FCT
Mfr.Part #
2225Y1000683FCT
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000683FCT
Knowles Syfer 2225Y1000683FCT
FlexiCap™ 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000683FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1000683FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm