2225Y1000682JCR
Mfr.Part #
2225Y1000682JCR
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6800pF
Published :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000682JCR
Knowles Syfer 2225Y1000682JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 6800pF