2225Y1000681FCT
Mfr.Part #
2225Y1000681FCT
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000681FCT
Knowles Syfer 2225Y1000681FCT
FlexiCap™ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000681FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y1000681FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm