2225Y1000563JCT
Mfr.Part #
2225Y1000563JCT
Description
CAP CER 0.056UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.056μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y1000563JCT
Knowles Syfer 2225Y1000563JCT
FlexiCap™ 0.056μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000563JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1000563JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm