2225Y1000563GFT
Mfr.Part #
2225Y1000563GFT
Description
CAP CER 0.056UF 100V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.056μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000563GFT
Knowles Syfer 2225Y1000563GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.056muF