2225Y1000562KCT
Mfr.Part #
2225Y1000562KCT
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000562KCT
Knowles Syfer 2225Y1000562KCT
FlexiCap™ 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000562KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000562KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm