2225Y1000562KCR
Mfr.Part #
2225Y1000562KCR
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000562KCR
Knowles Syfer 2225Y1000562KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 5600pF